Jarlein Simply The Best "SIMO"

Ylivieska KV 19.7.2015 RYP 2 (Kuva: Noora Hautala)
Kuva: Sari Penttinen
Simo 2015 (Kuva: PawDium)

HeW-13 PMV-13 V-13 V-14 HeW-15 V-15 HeW-16 V-16 HeW-17 PMV-17 Jarlein Simply The Best "SIMO"

(Pollistas Cluny x Licinia)

Rekisterinumero / Register number: FI45650/11

Sukupuoli / Gender: Uros / Male

Syntynyt / Born: 23.06.2011

Väri / Colour: Musta tricolour / Black tricolour

Lonkat / Hips: C / C

Silmät / Eyes: terveet / healthy (17.09.2015)

Näyttelyt / Shows:

HeW-13, PMV-13 , V-13 , V-14, HeW-15, V-15, HeW-16, V-16 HeW-17 PMV-17 

4 x SERT , 51 x ROP (51/66 näyttelystä), 2 x VSP, 33 x CACIB / 4 x CC, 51 x BOB, 2 x BOS and 33 x CACIB

13.12.2013 HeW-13 Helsinki Winner 2013

14.12.2013 PMV-13 Pohjoismaiden Voittaja 2013

15.12.2013 V-13 Voittaja 2013

7.12.2014 V-14 Voittaja 2014

5.12.2015 HeW-15 Helsinki Winner 2015

6.12.2015 V-15 Voittaja 2015

10.12.2016 HeW-16 Helsinki Winner 2016

11.12.2016 V-16 Voittaja 2016

8.12.2017 HeW-17 Helsinki Winner 2017

9.12.2017 PMV-17 Pohjoismaiden Voittaja 2017

Myös useita RYP-tuloksia! 36 kertaa sijoitus ryhmässä / 66 näyttelyä takana / Also many group results!

7 kertaa BIS 1 ! / Seven times BIS 1 !

 

Parhaimpana näyttelymenestyksenä / Best showresults:

- Oulainen RN 2.5.2015,  BIS 1

- Kauhava RN 9.5.2015,  BIS 1

- Lestijärvi RN 16.5.2015 BIS 1

- Laihia ERKKARI 13.6.2015 BIS 1

- Teerijärvi RN 07.05.2016 BIS 1

- Kärsämäki RN 30.07.2016 BIS1

- Oulainen RN 06.05.2017 BIS1

- Nivala ERKKARI 10.06.2017 BIS4

 

Vuoden 2014 kanakoirien erikoisnäyttelyssä, Kuusamossa ROP ja PARAS LIIKKUJA!

Vuoden 2015 kanakoirien erikoisnäyttelyssä, Laihialla ROP ja BIS 1 !

Vuoden 2016 kanakoirien erikoisnäyttelyssä, Kuopiossa PARAS LIIKKUJA 3!

Vuoden 2107 kanakoirien erikoisnäyttelyssä, Nivalassa ROP ja BIS 4 !

 

RYHMÄSIJOITUKSET ja BIS-SIJOITUKSET:

* OULU KV 14.7.2012 RYP2 (Marja Talvitie)

 

* JOENSUU KV 11.8.2013 RYP3 (Ligita Zake, Latvia)

* KALAJOKI RN 17.8.2013 RYP4 (Markku Kipinä)

* HELSINKI WINNER 13.12.2013 RYP2 (Fagerström Rune)

* POHJOISMAIDEN VOITTAJA 14.12.2013 RYP4 (Fryckstrand Henric, Ruotsi)

* VOITTAJA 2013 15.12.2013 RYP3 (Rajic Branislav, Slovenia)

 

* PYHÄJÄRVI RN 26.4.2014 RYP2 (Tuula Savolainen)

* SEINÄJOKI RN 10.5.2014 RYP2 (Erja Nummi)

* KOKKOLA KV 12.7.2014 RYP1 (Leni Finne)

* OULU KV 13.7.2014 RYP2 (Marja Talvitie)

* JYVÄSKYLÄ KV 8.11.2014 RYP2 (Paul Stanton, Ruotsi)

 

* VAASA KV 11.4.2015 RYP3 (Peter Berchtold)

* OULAINEN RN 2.5.2015 RYP1 + BIS1 (Pekka Teini + Markku Kipinä)

* HAAPAVESI RN 3.5.2015 RYP2 (Hannele Jokisilta)

* KAUHAVA RN 9.5.2015 RYP1 + BIS1 (Marjatta Pylvänäinen-Suorsa)

* LESTIJÄRVI RN 16.5.2015 RYP1 + BIS1 (Markku Kipinä)

* LAIHIA ERKKARI 13.6.2015 BIS1 (Raimo Louhio)

* OULU KV 11.7.2015 RYP1 (Arvid Göransson, Ruotsi)

* OULU KV 12.7.2015 RYP1 (Marjatta Pylvänäinen-Suorsa)

* KEMI KV 18.7.2015 RYP1 (Pekka Teini)

* YLIVIESKA KV 19.7.2015 RYP2 (Elena Kuleshova, Venäjä)

* SEINÄJOKI KV 24.10.2015 RYP1 (Martin Johansson, Ruotsi)

* HELSINKI WINNER 05.12.2015 RYP2 (Paula Heikkinen-Lehkonen)

* HELSINKI VOITTAJA 06.12.2015 RYP3 (Bertil Lundgren, Ruotsi)

 

* TEERIJÄRVI 07.05.2016 RYP1 + BIS1 (Markku Kipinä)

* ROVANIEMI 18.06.2016 RYP2 (Nina Karlsdotter, Ruotsi)

* KOKKOLA 10.07.2016 RYP2 (Aila Lehmussaari)

* KÄRSÄMÄKI 30.07.2016 RYP1 + BIS1 (Paavo Mattila ja Eija Lehtimäki)

* SEINÄJOKI KV 22.10.2016 RYP3 (Witkowska Dorota, Puola)

 

* VAASA KV 08.04.2017 RYP4 (Raimo Louhio)

* SEINÄJOKI RN 22.04.2017 RYP4 (Paavo Mattila)

* OULAINEN RN 06.05.2017 RYP1 + BIS1 (Hannele Jokisilta ja Hannele Jokisilta)

* NIVALA ERKKARI 10.06.2017 ROP + BIS 4 (Reino Korpela ja Carl-Magnus Olofsson)

* MILJOONA KOIRA 2017 11.06.2017 RYP3 (Jari Fors)

* HAAPAJÄRVI 17.06.2017 RYP3 (Paavo Mattila)

* YLIVIESKA 08.07.2017 RYP4 (Falk-Rüdiger Siewert, Saksa)

* KUOPIO 05.08.2017 RYP2 (Markku Kipinä)